Ärilaen ehk laen ettevõttele

Olenemata, kas teie ettevõte on äsja registreeritud, või on äritegevuses vaiksem aeg - kui otsite lisavahendeid, et teostada näiteks mõni suurem projekt, on ärilaen teile õige.

Ärilaenu iseloomustab paindlik laenu tagastamise periood ning intressid, mis on võrreldes teiste laenudega mõistlikumad. Ärilaen aitab teie ettevõttel minna järgmisele tasemele, osta juurde seadmeid või panustada teistmoodi ettevõtte kasvu, või kasumisse.

Ärilaenud jagunevad peamiselt kaheks: Tagatisega ja Tagatiseta ärilaenud.

Kuigi, Eestis on tagatiseta ärilaenud saanud ülimalt populaarseks, on neid äärmiselt raske saada ning seepärast võetakse tavaliselt pigem tagatiseta ärilaene. Ärilaenu tagatiseks jääb tavaliselt kinnisvara.

Milliseid ärilaene väljastatakse?

Investeerimislaen

Investeerimislaen on pigem laen mida antakse pikemaks ajaks ning on mõeldud selleks, et saaksite investeerida oma ettevõtte arengusse. Selliste tegevuste alla loetakse näiteks põhivara soetamine, või juba olemasoleva renoveerimine. Samuti sobib see tootmismahtude kasvatamiseks vajatavate seadmete ostmiseks. Sellist tüüpi laenude saamiseks on enamasti vaja laenule ka tagatist.

Arvelduslaen

Arvelduslaen on laenutoode, mida teatakse ka kui arvelduskrediiti. Tegu on lühajalise laenuga, mille eesmärk või sihtotstarve on selleks, et anda ettevõttele juurde vahendeid ootamatuteks olukordadeks.

Hüpoteeklaen

Hüpoteeklaen ettevõttele on põhimõtteliselt samadel tingimustel, nagu seda pakutakse eraisikutele. St, selleks, et saada hüpoteeklaenu peaks ettevõttel olema enda kinnisvara, mida siis laenu tagatiseks jätta.

Stardilaen

Stardilaen on mõeldud alles asutatud ettevõtetele, või asutamist ootavatele. Kui soovite taotleda stardilaenu, peaks teil kindlasti olema vettpidav äriplaan ning enamus juhtudel ka ekstra tagatis.

Liising

Liisingute puhul on jällegi reeglid samad, nagu eraisikute liisingute puhul. Liisingu abil saate ettevõttele liisida perioodiks X seadme ning liisinguperioodi lõpus saate võimaluse see välja osta.

Faktooring

Ettevõtlus toimib arvetega. Faktooring on nö ettevõtete vaheliste arvete müümine. Kui ettevõte on esitanud arve, saab selle "müüa" faktooringut pakkuvatele ettevõtetele, saades nö raha kohe kätte, kuid see-eest peab ettevõtja maksma faktooringut pakkuvale ettevõttele % sellest arvest.

Kokkuvõtteks

Lisaks ülalpool väljatoodud laenutüüpidele, on ka variante, kus kombineeritakse nende laenude omadusi üheks nö combo paketiks. Pangad on ärilaenude suhtes pigem paindlikud, kuna summad on suured ning seega on suurem ka kasum laenuandjale. Sellepärast tasub laenufirmadelt ning pankadelt küsida individuaalset pakkumist alati. Seda eriti, kuna ärilaenude puhul on pangad ja laenuasutused reeglina paindlikumad. Ärilaene väljastatakse nii tagatis- kui ka tagatiseta laenudena.